2012. gada 18. dec.

Gleznas no pērlītēm


Sestdien, šajā Ziemassvētku tumšajā gaidīšanas laikā, Krāslavas novada centrālajā bibliotēkā pulcējās cilvēki, lai iedegtas Adventes sveces gaismā tiktos ar interesantu rokdarbnieci un parunātu par gaišo, kas mūs gaida Ziemassvētkos, padarītu šīs tumšās dienas drusciņ sirsnīgākas.

Krāslavas novada centrālā bibliotēka atklājusi daudzus interesantus cilvēkus, un šoreiz uzmanības centrā ir Tatjana Vasiļevska ar pērlītēm šūto gleznu izstādi “Spēj savu sargeņģeli saskatīt”. Izstādes atklāšanā vecākā bibliotekāre Viktorija Slesare pastāstīja, ka Tatjana ir zinoša medicīnā, tehnikā, būvniecībā un, ja kaut ko dara, tad dara to pamatīgi, visu zina un visu prot. Viņas gleznas ienes Ziemassvētku gaidīšanā sirsnību un dvēseliskumu. Patīkami skatīties darbos, kuros cilvēks ieguldījis savu sirdi un kuri tapuši divu gadu laikā. Sestdien rokdarbniece pieņēma apsveikumus sakarā ar pirmo personālizstādi un saņēma novēlējumu turpināt sadarbību ar bibliotēku.

“Es sāku ar Kristus gleznu, kuru izšuvu mēnešus četrus,” stāsta Tatjana. “Kad viens darbs bija pabeigts, dzima jaunas idejas un gribējās turpināt iesākto. Shēmas, pēc kurām izšūt, iemācījos sastādīt pati, paldies Dievam, ir internets, un tur var atrast idejas. Vislielākais darbs ir Mirāža, kurā lielas acis skatās uz jūru. Tas tapa pusgadu. Ļoti iepatikās Mona Liza — aizrāva ar dvēseli, un mēneša laikā tas bija gatavs, jo ātrāk gribējās redzēt rezultātu. Šie rokdarbi ļoti nomierina, kā sāc izšūt, par visām citām problēmām aizmirsti! Tagad gribu izmēģināt izšūt no fotogrāfijām, sāku ar ģimenes locekļiem, lai nav aizvainojuma, ja sākumā neizdodas tik labi, kā gribētu.”

Kā noskaidroja bibliotekāres, mūspusē rokdarbnieces izšuj gan krustdūrienā, gan visādiem citiem paņēmieniem, bet ar pērlītēm neviens, izņemot Tatjanu. Arī viņa pati saka, ka nezina sekotājus mūspusē, ar kuriem varētu parunāties par šo tehniku, dalīties pieredzē.

Juris ROGA
Avots:
Ezerzeme - Nr.98 (2012, 14. dec.), 5. lpp.: il.

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru