2015. gada 20. apr.

Zinātnes diena Krāslavas Valsts ģimnāzijā 2015

Šī gada 16.aprīlī Krāslavas Valsts ģimnāzijā notika tradicionālā Zinātnes diena, kuras galvenā domā – caur vienkāršu skatījumu un stāstījumu atklāt sarežģītas lietas. Ik gadu  gan paši ģimnāzijas skolotāji, gan pieaicinātie lektori, gan arī skolas absolventi piedāvā aizraujošas nodarbības, lekcijas kādā noteiktā zinātnes jomā. Visbiežāk tās, protams, ir eksaktās zinātnes (fizika, bioloģija, matemātika), bet šogad bija arī lekcija literatūrzinātnē. Piedalīties  Zinātnes dienā tiek aicināti pilsētas un novada 6. – 9. klašu skolēni. Devīto klašu skolēniem šajā dienā bija arī nodarbība par izglītības programmām 10.klasē.

 
Šogad skolēniem bija iespēja:
 
- pētīt skrejvaboles (Daugavpils Universitātes studente A.Rukmane, ģimnāzijas absolvente),
- iepazīt mūsu pilsētas bibliotēkas iespējas digitālajā jomā (Krāslavas centrālas bibliotēkas  darbiniece A. Bartuša, ģimnāzijas absolvente),
- Daugavpils Universitātes literatūrzinātnes pasniedzējs V. Lukaševičs dzejniekus Raini un Aspaziju atklāja jaunā, interesantā skatījumā.
- Krāslavas Vēstures un mākslas muzeja darbinieks E. Danovskis (ģimnāzijas absolvents) sniedza aizraujošu stāstījumu par gida darba specifiku,
- savukārt M.Kacare, (Latvijas Universitātes studente, ģimnāzijas absolvente) un I.Pučka, (Daugavpils Universitāte lektore) aizraujoši skolēniem stāstīja par mītiskā izskaidrojumu ģeogrāfiskā skatījumā,
- bet I. Lipšāne, (Krāslavas TIC darbiniece, ģimnāzijas absolvente) iepazīstināja skolēnus ar tūrisma specifiku Krāslavas novadā.
- 10.–11. klašu skolēniem bija piedāvāta filma „Laimes ekonomika”, kas vēstīja par cilvēku veiksmes stāstiem dažādās pasaules valstīs, iezīmējot atšķirības starp lokālo un globālo dzīves veidu un piedāvājot savu laimes formulu.
- Savukārt ģimnāzijas skolotājas L.Makareviča (angļu valoda)  pavēra noslēpumaino neredzamās tintes priekškaru, bet skolotāja L.Kolosovska (angļu valoda) runāja par ekoloģijas problēmām.

Diena pagāja ātri un interesanti, bet visiem noslēgumā bija nodarbība „Krāslavai 92”, tā bija veltīta mūsu pilsētas dzimšanas dienai, kuras noslēgumā katrs uzrakstīja skaistu novēlējumu pilsētai un svinīgi to apsēja ap simboliskajiem cipariem 92. 
 
Krāslava, daudz laimes dzimšanas dienā!
 
A.Jakovele, Krāslavas Valsts ģimnāzijas latviešu valodas un literatūras skolotāja 

Publicēts: Krāslavas pašvaldības mājas lapā
 

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru