2019. gada 14. maijs

Pieredzes apmaiņas brauciens uz Visaginas pilsētu Lietuvā


Publicēts:
http://www.kraslavasvestis.lv/zinas/article/3/pieredzes-apmainas-brauciens-uz-visaginas-pilsetu-lietuva.html

 
 
9. maija rītā Krāslavas un Dagdas novadu bibliotekāres kopā ar Dagdas novada Izglītības, kultūras un sporta nodaļas vadītāju Mariju Micķeviču devās pieredzes braucienā uz  kaimiņvalsti Lietuvu, uz Visaginas pilsētu.

Sasniedzot brauciena galamērķi, uzreiz devāmies uz Visaginas bibliotēkas filiālbibliotēku. Bijām patīkami pārsteigtas un aizkustinātas par laipno un skanīgo uzņemšanu. Uz bibliotēkas sliekšņa ar skanīgu dziesmu lietuviešu valodā  un ģērbusies lietuviešu tautas tērpā mūs sagaidīja Visaginas bibliotēkas filiāles vadītāja Oksana Beļska kopā ar kolēģiem.

Bibliotēkā mūs sveicināja un visas dienas garumā kopā bija Visaginas pašvaldības izglītības un kultūras nodaļas vadītāja Asta Sieliunine. Paldies Astai Sieliuninei par ziedoto laiku rūpēs par ciemiņiem no Latvijas.

Bibliotēkā darbinieki iepazīstināja mūs ar pilsētas un bibliotēkas vēsturi. Katras   nodaļas darbinieks  bija sagatavojis stāstījumu par savu darbu. Klausoties kaimiņvalsts kolēģus, iesaistījāmies sarunā par abu valstu bibliotēku darbu. Protams, neizpalika arī pašas bibliotēkas apskate un sarunas ar bibliotēku darbiniekiem. No bibliotēkas izgājām arī dziesmas pavadīti, arī Oksanas Beļskas izpildījumā, tikai šoreiz dziesma skanēja baltkrievu valodā.
 
Visaginā apmeklējām kultūras centru. Apbrīnojām radošo kolektīvu skaitlisko daudzveidību centrā. Kultūras centrā tikām iesaistītas radošajās darbnīcās, klausījāmies krievu tautas dziesmas, degustējām ēdienus -  tikām cienātas ar  ukraiņu boršču, dzērām zāļu tēju ar tatāru saldo ēdienu „čak čak”, kā pagatavošanā iesaistījāmies arī pašas.
 
Pēc kultūras centra devāmies uz vietējo alusdarītavu „Bear & Boar”. Šeit mūs atkal gaidīja pārsteigums. Mūs pārsteidza triju jaunu cilvēku uzņēmība, optimisms, arī patriotisms, ieguldot līdzekļus, atvērt jaunu uzņēmumu un attīstīt uzņēmējdarbību savā dzimtajā pilsētā. Uzņēmums ir pavisam jauns, tāpēc atvadoties jaunajiem cilvēkiem novēlējām iecerētā izdošanos arī turpmāk.
 
Krāslavas novada bibliotēku darbinieki sirsnīgi pateicas Dagdas novada Izglītības, kultūras un sporta nodaļas vadītājai Marijai Micķevičai par uzaicinājumu arī Krāslavas novada bibliotekārēm pievienoties braucienam uz Visaginas.  Pateicamies  par  doto iespēju būt kopā ar Lietuvas  kolēģiem, smelties idejas bibliotekārajā darbā, radoši darboties vietējā  kultūras centrā.
 

Krāslavas novada bibliotēku darbinieki

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru