2020. gada 30. janv.

Es dāvinu grāmatu!

Avots:
http://www.kraslavasvestis.lv/zinas/article/3/es-davinu-gramatu.html

 
 
28. janvāra vakarā Krāslavas novada Centrālā bibliotēka rīkoja pateicības pasākumu lasītājiem - grāmatu dāvinātājiem. Draudzīgā aicinājuma dienā iestādes kolektīvs sirsnīgi pateicās tiem Krāslavas iedzīvotājiem, kas bibliotēkai ir dāvinājuši labas un vērtīgas grāmatas. Katru dāvinātāju nosauca vārdā un uzvārdā (saraksts šeit).

Uzrunājot ziedotājus, novada centrālās bibliotēkas vadītāja Valentīna Magidas uzsvēra, ka katrs cilvēks no bērnības ir zinātkārs. Viņam nepietiek ar to, ko viņš redz un dzird, viņam vajag arī vairāk zināt. Tāda iespēja ir, lasot kādu labu grāmatu. To darot, cilvēks domā, spriež, mācās dzīvot, viņa gars top brīvāks, un īsā laika sprīdī cilvēks spēj pārdzīvot veselas paaudzes dzīvi un pat vairāk.

1935. gada 28. janvārī tā laika Ministru prezidents Kārlis Ulmanis nāca klajā ar Draudzīgo aicinājumu, mudināja tautiešus atcerēties savas skolas, savas bibliotēkas un par pateicību dāvināt grāmatas - nozīmīgāko zināšanu bagāžu. Iedibinot grāmatu ziedošanas tradīciju, Kārlis Ulmanis teica, ka grāmata, cilvēka vissirsnīgākais un uzticamākais palīgs, atgūst veco cieņu, atgūst savu vietu.

Katrai grāmatai ir sava dzīve, īpaši tagad, kad tās kļuvušas ļoti dārgas, ik gadu Krāslavas novada Centrālās bibliotēkas krājums papildinās ar daudzām labām grāmatām. 2019. gadā ziedotāji uzdāvināja vairāk par 800 grāmatām, no tām 325 palika centrālajā bibliotēkā, pārējās atdotas pagastu bibliotēkām un lasītājiem, kuri vēlējās papildināt savu mājās esošo grāmatu kolekciju.

Bibliotēkas labdariem nelielu koncertu sagatavoja Krāslavas Mūzikas skolas audzēkņi, kuri izpildīja muzikālas kompozīcijas, spēlējot ģitāru un akordeonu, savukārt bibliotēkas darbinieces pēc pasākuma svinīgās daļas aicināja visus iedzert tasi kafijas vai tējas un nogaršot pašceptos pīrāgus.

Juris Roga,
autora foto
 

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru