2021. gada 4. marts

Skaļās lasīšanas sacensības (SkaLa) 2021

 Avots:

http://www.kraslavasvestis.lv/zinas/article/3/skalas-lasisanas-sacensibas-skala-2021.htmlKrāslavas NC bibliotēka aicina 5. klašu skolēnus piedalīties Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Skaļās lasīšanas sacensībās.

LNB sadarbībā ar Latvijas bērnu un jaunatnes literatūras padomi arī 2021. gadā turpina Skaļās lasīšanas sacensības. Šobrīd 5. klašu skolēni visā valstī var sākt gatavoties aizraujošam pirmās kārtas konkursam, sadarbojoties ar savu skolu vai bibliotēku. Dalība bez maksas.

LNB Bērnu literatūras centrs vēlas pilnveidot bērnu prasmes izvēlēties piemērotu un interesantu literatūru skaļai lasīšanai, sekmēt interesi par lasīšanu un grāmatām, saliedēt bērnus kopīgām lasīšanas aktivitātēm, kā arī veicināt lasītprieku. Sacensībām piemērotu lasāmvielu dalībnieki var atrast gan „Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijas” grāmatu kolekcijā, gan tās var būt sen aizmirstas un iemīļotas grāmatas vai arī tikko iznākuši darbi.

Sarežģītajā pandēmijas laikā bibliotēkas darbu turpina, tāpēc lasīšanai nav šķēršļu. Piedaloties Skaļās lasīšanas sacensībās, skolēniem tiek dota brīnišķīga iespēja kļūt par lasīšanas čempionu un konkurēt vietējā, reģionālā un varbūt pat valsts līmenīю Valsts fināls plānots 25. septembrī Gaismas pilī, tā laikā tiks izraudzīts valsts lasīšanas čempions. Ja pulcēšanās noteikumi to atļaus, uz finālu tiks uzaicināta visa klase.

Sacensības notiks trīs kārtās:

  • VIETĒJĀS SACENSĪBAS TIEŠSAISTĒ (MARTS–MAIJS),
  • REĢIONĀLAIS FINĀLS (APRĪĻA BEIGAS–VASARA),
  • NACIONĀLAIS FINĀLS (SEPTEMBRA BEIGAS).

Skolēni, skolotāji un skolu bibliotekāri ir aicināti sazināties ar reģiona kuratoru (Krāslavas NC bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļas vadītāju Viktoriju Urbanoviču/e-pasts: kraslavasbiblioteka@inbox.lv; dominikavu@inbox.lv) lai pieteiktu dalību sacensībām.

Visu informāciju (NOLIKUMS, PLAKĀTS, LOGO, 2017.-2020. GADU REZULTĀTI, VIDEOIERAKSTI, FOTO IESKATS) skaties

NACIONĀLĀS SKAĻĀS LASĪŠANAS SACENSĪBAS

https://lnb.lv/lv/lnb-aicina-skolenus-piedalities-skalas-lasisanas-sacensibas

Droši veidojiet arī savus ierakstus un izplatiet sociālajos tīklos, tīmekļvietnēs u.c. Šeit var lejuplādēt dažāda izmēra „SkaLas” banerus - gan FB, gan Twitteram, gan Instagramam.

https://wetransfer.com/downloads/a541d7bff3f361b94d48da077b73551620210218003413/c088f59c03d263f86defa675d04e979f20210218003529/3705a0

Lai veicas! 

Informāciju sagatavoja:
Silvija Tretjakova,
Bērnu literatūras centra vadītāja,
Latvijas Nacionālā bibliotēka
Norišu koordinatore:
Ilze Marga,
Bērnu literatūras centra galvenā bibliotekāre

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru