Avots:
http://www.kraslavasvestis.lv/zinas/article/3/musu-bibliotekas-aicina-ciemos.html
Pateicoties Latvijas Republikas Kultūras ministrijas atbalstam projektā „Grāmatu iepirkuma programma publiskajām bibliotēkām”, Krāslavas novada Centrālā bibliotēka un visas mūsu novada bibliotēkas saņēma jaunas grāmatas.
Mūsu novada visu bibliotēku krājumus ir papildinājušas jaunas, ļoti daudzveidīgas grāmatas, spējot nodrošināt lasāmvielu dažādām lasītāju gaumēm.
Plaši pārstāvēta ir latviešu oriģinālliteratūra, dodot iespēju iepazīt latviešu jaunākās literatūras aktualitātes. Jau otro gadu pēc kārtas izdevniecība „Dienas Grāmata” izdod romānus sērijā „Es esmu...", kurā mūsdienu latviešu autori iejūtas latviešu literatūras klasiķu ādā, radot biogrāfiskus romānus, kuros tiek integrēta gan mūsdienu autoru izjūta, pasaules redzējums, problemātika, gan arī ir iespēja iepazīt latviešu literatūras klasiķu dzīves gājumu aizraujošākā formā. Par neviennozīmīgi vērtēto, sarežģīto personību Vili Lāci ir iespējams lasīt Māra Bērziņa romānā „Nākotnes kalējs", savukārt Ingas Gailes romānā „Rakstītāja" ir iespēja iepazīt vienu no pirmajām latviešu feministēm, tuvu Raiņa un Aspazijas draudzeni Ivandi Kaiju, bet Andris Akmentiņš iejūtas noveļu meistara, „Doriana Greja ģīmetnes” tulkotāja Jāņa Ezeriņa ādā. Savukārt „Zvaigznes ABC” izdotajā Ingūnas Baueres romānā „Skolas Līze" autore piedāvā iegrimt 19. gadsimta izglītoto latviešu pasaulē un skatīt pasauli caur Matīsa Kaudzītes sievas Līzes Rātminderes prizmu.
Aktuāli ir arī citi biogrāfiskie darbi: izdevniecībā „Neputns” izdotais Kristīnes Želves romāns „Grosvaldi”, kas vēsta par slaveno un Latvijas dibināšanai nozīmīgo Grosvaldu dzimtu, savukārt dokumentāli pamatot un labāk izprast Grosvaldu ģimeni var palīdzēt Mērijas Grīnbergas vecākās atmiņu un dienasgrāmatu izdevums.
Vienmēr aktuāla ir arī dzeja: bibliotēkā ir iespēja lasīt gan tādu klasiķu kā Eduards Veidenbaums izlasi jaunā noformējumā, gan baudīt pavisam svaigus dzejojumus: Ingas Gailes, Arvja Vigula, Veltas Kaltiņas un citu.
Kā jau parasti: arī šoreiz bibliotēkas turpina iepazīstināt lasītājus gan ar pasaules literatūras klasiķiem, gan jaunākiem autoriem, kuru darbi, valoda un redzējums spēj ietekmēt un aizkustināt ārpus laika un vienas valodas robežām. Piemēram, ir iespēja lasīt Albēra Kamī romānu „Mēris", kurš pēc vairāk nekā 70 gadiem ieskanas laikmetīgi jau šī brīža pandēmijas apstākļos, savukārt izdevniecība „Mansards" laidusi klajā vienu no talantīgākajiem mūsdienu prozaiķiem: Kristiana Krahta romānu „Mirušie", par kuru autors ir saņēmis prestižo Hermaņa Heses balvu. Iespējams arī lasīt Margarētas Atvudas „Kalpones stāstu", uz kura pamatiem tika uzfilmēts slavenais „Netflix” seriāls, tāpat iepazīt lietuviešu vienu no provokatīvākajiem un atklātākajiem autoriem: Sigitu Paruļski un viņa romānu „Tumsa un partneri", kas ļauj palūkoties uz Otrā pasaules kara notikumiem ar jaunu skatupunktu. Šie ir tikai daži no daudzajiem tulkojumiem, kas ir ikvienam lasītājam pieejami.
Protams, nevar iztikt arī bez kultūrvēsturiskiem apskatiem un humantirāriem pētījumiem. Grāmatu klāstu papildina Latvijas Universitātes Literatūras, folkloras un mākslas institūta pētnieka Aigara Lielbārža grāmata par latviešu buramvārdiem; Gunas Rukšānes grāmata par latviešu dziesminieku Haraldu Sīmani; Nobela prēmijas laureātes Svetlanas Aleksijevičas dokumentālais stāstījums „Bērni Otrajā pasaules karā. Pēdējie liecinieki" un daudzi citi.
Grāmatu klāstu ir papildinājušas arī jaunākās bērnu grāmatas: grāmatas gan pašiem mazākajiem „Lupatiņu sērijā", gan arī pusaudžiem, piemēram, Lotes Vilmas Vītiņas žanriski daudzveidīgā grāmata „Ūdenstornis”. Arī bērnu literatūra ir dažādi pārstāvēta: gan nemirstīgās klasikas darbi kā „Mērija Popinsa" vai Tūves Jansones trollīšu piedzīvojumi, gan arī visjaunākā bērnu literatūra.
Kopumā mūsu bibliotēkas saņēma 972 jaunas grāmatas: vērtīgas, mūsdienīgas un lasītājus piesaistošas, ļaujot aptvert dažādus literatūras apcirkņus un piedāvāt lasāmvielu ikvienam interesentam.
Grāmatas var pasūtīt Krāslavas novada bibliotēku kopkatalogā. Visi mīļi gaidīti Krāslavas novada Centrālajā bibliotēkā un visās mūsu novada bibliotēkās.
Svetlana Ļaksa-Timinska,
Krāslavas NCB komplektēšanas
un apstrādes nodaļas vadītāja
Foto: https://momenti.lv
Nav komentāru:
Ierakstīt komentāru