2022. gada 10. jūn.

Ziedu laika mets

 Avots:

http://www.kraslavasvestis.lv/zinas/article/3/ziedu-laika-mets.htmlKrāslavas novada Centrālajā bibliotēkā (KNCB) uz jautras nots ar skaistiem ievadvārdiem svinīgi tika atklāta rīdzinieces Vitas Vieses gleznu izstāde „Ziedu laika mets”.

Uzrunājot klātesošos, KNCB direktore Valentīna Magidas cita starpā uzsvēra, ka lielais attālums no Rīgas daudzus baida, bet tikai ne Vitu, kas piekrita atbraukt un parādīt savus darbus krāslaviešiem. Gleznošana nav viņas pamatdarbs, bet viens no vaļaspriekiem (vēl māksliniecei patīk ceļot). Ikdienā Vita nodarbojas ar ļoti nopietnām lietām – ir uzņēmuma komercdirektore, kas nodarbojas ar informācijas tehnoloģiju biznesu.

Viņas gleznās jūtams saulītes tuvums, vēja plūsma, tajās darbojas zīmulis, akrila krāsa, ota, audekls, viss, viss, kas kopā rada šo skaisto darbu spektru no agra pavasara līdz vēlam rudenim.

Vārds tika dots māksliniecei, kura pastāstīja, ka pirmā doma bija dot izstādei nosaukumu „No saknēm līdz ziediem”, jo pašas dzimtas saknes nāk no Krāslavas novada – mamma ir šeit dzimusi. Bet šo ideju neatbalstījusi meita, kas studē Mākslas akadēmijā, un teica, ka nedrīkst likt nosaukumu, kas neatbilst patiesībai – saknes šajās gleznās nav, bet ziedi ir!

Vita: „Man bija jāizdomā cita koncepcija, prātā nāca doma par laikiem, laikmetiem, gadalaikiem. Un tik tiešām šajās gleznās ir viss – sākot ar rozēm, kas izspraucas no sniega, pavasaris visā plaukumā ar ābeļziediem, kastaņiem līdz pat vasaras skurbumam ar nārbuļiem un peonijām. Ar visām ziedu smaržām līdz pat rudenīgām salnām. Tas vairāk ir kā tāds ziedu kalendārs manī un ne vienmēr atbilst tam, kas ir laukā. Vistrakākajā spelgonī var tapt vasaras zieds un ne tikai. Man ziedos patīk ne tikai forma, bet arī smarža, un vienmēr mīļākie bijuši tie, kas labi smaržo!”

Izstāde novada bibliotēkā ir apskatāma līdz pat 3. jūlijam. To noteikti vērts apmeklēt.

Juris Roga,
autora foto


Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru