2022. gada 16. sept.

Pauliņu ģimenes māla podi un stāsti

Avots:

http://www.kraslavasvestis.lv/zinas/article/3/paulinu-gimenes-mala-podi-un-stasti.html14. septembrī Krāslavas novada Centrālajā bibliotēkā svinīgi atklāta keramikas izstrādājumu personālizstāde „Pauliņu ģimenes māla podi un stāsti”, kas būs apskatāma līdz pat 31. oktobrim.

Šī izstāde būtībā ir par radīšanu - tas patiesi ir tas, ko dara Pauliņu ģimene daudzus gadus. Var veidot neskaitāmus vārdu salikumus, kas raksturo Pauliņu mūža aizraušanos, un tie noteikti būs par darbu, pacietību, talantu un mīlestību, tas, ko parāda šī izstāde.

„Latgale ir bagāta keramiķiem, bet mums Krāslavā esat vislabākie no Latgales,” ar uzslavām šajā pasākumā neviens neskopojās, tāpat cilvēki dāsni dalījās atmiņās.

„Valdi pazīstu daudzus gadus,”, sacīja bibliotēkas vadītāja Valentīna Magidas. „Spilgtā atmiņā, kāds viņš atnāca uz Krāslavu un kādi bija tā laika darbi, prieks redzēt, kā tie ir pilnveidojušies, kādas formas un nokrāsas ieguvuši, kas tik nav nācis klāt! Ar Jums viegli komunicēt, ar Jums var sarunāt jebkurā brīdī, Jums katram darbam ir kāds stāsts, un Jūsu aizraujošie joki iederas ikvienā kompānijā. Paldies, ka esat tādi mums, krāslaviešiem!”

Klātesošo jautājumi lielākoties bija adresēti keramiķim Valdim, kurš labprāt pastāstīja, kā pievērsies šim arodam, kā attīstījies un audzis līdz ar laiku. Vispārzināms, ka aiz katra veiksmīga vīrieša stāv spēcīga sieviete, kas viņu iedvesmo un atbalsta, dodot iespēju sasniegt nebijušus augstumus un realizēt savas ieceres. Valda gadījumā tās pat divas: sieva Olga, kas arī ir keramiķe un meita Līga, kas ir jaunā keramiķe ar savu rokrakstu.

„Jau kādu laiciņu es un Olga esam projām no pedagoģiskā darba mākslas skolā, un tagad darām vairāk to, kas mums ļoti patīk – darbs un vaļasprieks „sabiris” vienā čupiņā, ir kustība uz priekšu, un tas ir labi – esam laimīgi cilvēki!” tā Valdis.

Droši vien laimīgs jūtas arī ikviens, kam bijusi iespēja paturēt rokās vai iegādāties Pauliņu uzburtos mākslas darbus. Nudien maķenīt jābūt burvim, lai māls tevi klausītu un uzvestos tieši tā, kā esi iecerējis. Tagad savas zināšanas un prasmes Pauliņi nodod vairs ne tikai mūsu novada, bet visas Latvijas bērniem un arī pieaugušajiem, kuri apmeklē keramikas darbnīcu Krāslavas amatniecības centrā.

Juris Roga
Autora fotoNav komentāru:

Ierakstīt komentāru