2023. gada 8. febr.

Drošāka interneta diena 7. februārī Krāslavas novada centrālajā bibliotēkā

 Avots:

http://www.kraslavasvestis.lv/zinas/article/3/drosaka-interneta-diena-7-februari-kraslavas-novada-centralaja-biblioteka.htmlSākot ar š.g. 7. februāri, par godu Drošāka Interneta dienai (DID) Latvijā norisināsies vairāk nekā 150 pasākumi un aktivitātes par drošību internetā, iesaistot un izglītojot bērnus un jauniešus (https://ej.uz/DID2023_pasakumi). Arī Krāslavas novada Centrālā bibliotēka regulāri piedalās DID aktivitātēs.

2023. gada 7. februārī Krāslavas novada Centrālās bibliotēkas bibliotekāri ar Krāslavas ģimnāzijas 9 b. klases skolēniem un klases audzinātāju Ligitu Pelniku atzīmēja Vispasaules Drošāku interneta dienu (DID2023) ar saukli „Drošāks internets sākas ar tevi!”.

Pasākuma pirmajā daļā skolēni apskatīja prezentāciju un noskatījās sociālās kampaņas „Tu esi tas, ko Tu dari. Arī internetā” 6 video par tādām tēmām kā – cieņa citam pret citu, pārmērīga aizraušanās ar sociālo mediju izmantošanu, līdzsvars starp reālo un virtuālo pasauli. Kampaņas video tika izstrādāti sadarbībā ar jauniešu vidū populāriem influenceriem, un skolēnus uzrunā populāri digitālā satura veidotāji EdgarFresh @edgarfrsh un Niklāvs @niklavs (http://ej.uz/83ze), aicinot jauniešus domāt par viņu aktivitātēm internetā un kā tās var ietekmēt ne tikai viņu tagadni, bet arī nākotni.

Pēc video noskatīšanās jaunieši tika aicināti:


Pasākuma „Atmini nu!” otrajā daļā skolēnu komandas risināja Krāslavas novada Centrālās bibliotēkas speciāli drošības dienai izveidotas krustvārdu mīklas, pilnveidojot savas zināšanas par drošu interneta lietošanu:


Kapteiņu Evijas un Deniela komandas veiksmīgi atminēja krustvārdu mīklas.

Paldies 9. b klases skolēniem par iesaistīšanos bibliotēkas organizētās #DID2023 aktivitātēs! Paldies Krāslavas ģimnāzijai par atbalstu!

Vairāk par #DID2023 aktivitātēm bibliotēkā: https://ej.uz/DID2023_KNCB, arī bibliotēkas sociālajos medijos. Piedalies Krāslavas novada Centrālās bibliotēkas organizētajās #DID2023 aktivitātēs!

#DID2023 #KopāParDrošākuInternetu #DrošāksInternetsSākasArTevi

www.drossinternets.lv
www.saferinternetday.org
www.betterinternetforkids.eu

Ilona Cabule,
Krāslavas novada Centrālās bibliotēkas
sistēmas administratore


Margaritas Žavnerčikas un Viktorijas Urbanovičas foto


Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru