2026. gada 7. jūl.

Dzejas spēks vārdos un sajūtās

 Avots:

https://www.kraslavasvestis.lv/lv/jaunums/dzejas-speks-vardos-un-sajutas


Jūlijā Krāslavas novada bibliotēkā ir skatāma īpaša izstāde, kas veltīta mūsu novadnieces, dzejnieces Valentīnas Viļumas daiļradei. Desmit izdoti dzejas krājumi ir ievērojams un cienījams sasniegums ikviena autora radošajā darbā.

Kad šī gada 7. maijā Krāslavas novada bibliotēkā notika tikšanās ar novadnieci Valentīnu Viļumu, uz to brīdi dzejnieces radītais literārais veikums bija apkopots astoņos dzejas krājumos. Tikšanās laikā skanēja autores dzeja, ko lasīja gan pati autore, gan bibliotēkas darbinieces, gan arī pasākuma apmeklētāji, radot daudzbalsīgu un dzīvu dzejas pieredzi. Tikšanās noslēgumā dzejniecei tika vēlēta pakāpeniska un bagātīga radošā attīstība vismaz līdz pirmajiem desmit dzejas krājumiem. Savukārt pati autore todien atklāja, ka devītais un desmitais krājums jau ir nodoti iespiešanai un drīzumā nonāks pie lasītājiem.

Jūnijā Krāslavas novada bibliotēkas novadpētniecības krājumā ienāca vēl divi Valentīnas Viļumas dzejas krājumi, kas turpina to pašu sarunu, kura tika uzsākta bibliotēkā 7. maijā: par vārdu trauslo skaistumu, par to, kā dzeja atnāk un paliek, un par lasītāju, kurš vienmēr atrodas kaut kur starp rindām.

Sirsnīga pateicība Valentīnai Viļumai par viņas dāsnumu. Autores grāmatas bibliotēkai tiek dāvinātas vairākos eksemplāros, tādējādi bagātinot novadpētniecības krājumu un Krāslavas novada bibliotēkās nodrošinot iespēju ar tām iepazīties plašākam lasītāju lokam.

Aicinām apskatīt izstādi bibliotēkā un iepazīt Valentīnas Viļumas dzeju, novērtējot viņas literāro devumu Krāslavas pilsētai un novadam.

Anna Bartuša,
Krāslavas novada bibliotēkas
Novadpētniecības nodaļas vadītāja

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru