2014. gada 17. apr.

Noskaidroti labākie video par gaidāmajām Eiropas Parlamenta vēlēšanām


Avots:
Krāslavas novada mājas lapa
www.kraslava.lv

Noslēgusies balsošana Europe Direct Informācijas centra (EDIC) Austrumlatgalē organizētajā konkursā par labākajiem videoklipiem –
aicinājumiem piedalīties 24.maijā gaidāmajās Eiropas Parlamenta vēlēšanās. Žūrijas un skatītāju kopvērtējumā par labāko atzīts video „European Parliament Elections 2014”, ko veidoja Līga Naglinska, Sanita Bogdanova, Ilga Lozda, Ralfs Stupāns un Raivis Rusiņš no Preiļiem. 

Skatītāju simpātiju balvu saņem video no Krāslavas „Piedalies Eiropas Parlamenta vēlēšanās!”
(autori - bibliotekāri: Anna Bartuša, Ināra Pauliņa, Ilona Cabule no Krāslavas novada centrālās bibliotēkas , Dace Zeiza un Ineta Leonoviča- Batņa no Dagdas novada bibliotēkas), par ko EDIC Austrumlatgalē sociālajos tīklos draugiem.lv, facebook.com un twitter.com nobalsots vairāk nekā 360 reizes.


Labāko video autori saņems balvas no EDIC Austrumlatgalē. Konkursa organizatori sagādājuši balvas arī aktīvākajiem balsotājiem sociālajos tīklos. Izlozē, ko veica žūrijas komisija veiksmīgākā ir Inga Romule no Krāslavas reģiona.


Videoklipus vērtēja žūrija, kā sastāvā bija Latgales Reģionālās televīzijas montāžas režisors un operators Sergejs Čakāns, Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā komunikācijas un informācijas asistente Evija Samsonova, Eiropas Parlamenta Informācijas biroja sabiedrisko attiecību pārstāve Dace Skadiņa un Rēzeknes novada Ozolaines pagasta pārvaldes vadītājs, filmu „Latgolys laikadečs” un „Vīna vosora deļ vysu” režisors Edgars Blinovs.
Kā atzina žūrijas pārstāvji, skatoties video, viņi bijuši patīkami pārsteigti par  izdomu un iemaņām ideju realizācijā: „Videoklipu autori lieliski orientējas sarežģītajā un daudzpusīgajā tēmā, pasniedzot informāciju tik atraktīvi un neierasti, ka video spēj sasniedz visdažādākās auditorijas,” uzsvēra Edgars Blinovs. Televīzijas operators un montāžas režisors Sergejs Čakāns atzinīgus vārdus veltīja arī vizuālajiem un tehniskajiem risinājumiem videoklipos, uzsverot, ka tās nav TV profesionāļu sacensības, tāpēc pārāk kritiski vērtēt klipu skaņas un attēla kvalitāti nebūtu godīgi. Video autori amatieru līmenī ir paveikuši lielisku darbu un daudzviet viņu izvēlētie vizuālie risinājumi bijusī  pat necerēti veiksmīgi.

Jāatzīmē, ka videoklipi veidoti EDIC Austrumlatgalē projekta „Balso un ietekmē” ietvaros, kuras sadarbības partneris ir Krāslavas novada centrālā bibliotēka. Projektā piedalījās dalībnieki no Rēzeknes, Krāslavas , Preiļu un Ludzas pilsētām un novadiem. Lai izveidotu savus video, viņiem bija iespēja piedalīties meistardarbnīcās, kur četru dienu garumā Latgales Reģionālās televīzijas montāžas režisors un operators Sergejs Čakāns stāstīja par videokameras uzbūvi un funkcijām, par filmēšanas vides sagatavošanu, kadru, kompozīcijas un perspektīvu izvēli, kā arī par video apstrādi montāžas programmās.

Esam gandarīti par Eiropas Parlamenta videoklipu konkursa lielo popularitāti un sakām paldies visiem saviem balsotājiem un atbalstītājiem, jo bez viņu palīdzības nebūtu iegūta skatītāju simpātiju balva.  Videoklipi ir veicinājuši cilvēku izpratni, ka 24.maijā viņiem ir jādodas uz vēlēšanu iecirkņiem, jo tieši viņu balss ir noteicošā, lai panāktu, ka astoņos Latvijai paredzētajos krēslos sēdētu labākie.


Valentīna Magidas,
Krāslavas NCB direktore

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru