2017. gada 21. sept.

No idejas līdz panākumiem

Avots:
http://www.kraslavasvestis.lv/zinas/article/3/no-idejas-lidz-panakumiem.html


Jauniešiem, tāpat kā pieaugušajiem un bērniem, ir svarīga mājīguma sajūta un omulība savā “personīgajā” telpā. Lai viņiem palīdzētu izpausties un organizēt savu ikdienu, šovasar pašu jauniešu un Krāslavas novada centrālās bibliotēkas darbinieku spēkiem tika izveidota Jauniešu istaba - emocijām, iespaidiem, izglītojošiem un cita veida atbalstošiem pasākumiem ar Krāslavas novada projektu konkursa „Iedzīvotāji veido savu vidi 2017” atbalstu. Jau pati ideja istabas tapšanai vienoja Krāslavas novada jauniešus izstrādāt šo projektu, iesaistoties radošajā un atbildīgajā procesā.

Jaunieši pierādīja sevi nopietnajā darbā, pirmoreiz veicot kosmētisko remontu Krāslavas bibliotēkā. Radošākais darbs projekta realizācijā bija mūsdienīgs grafisks risinājums uz istabas sienām un durvīm, attēlojot Krāslavas objektu formas un līnijas, sapludinot to ar „mood board” tehniku, kas nomaskē mazās telpas „burvju valstību” ar noturīgām krāsām.

Jauniešu istabai tika iegādāts televizors, kura ekrāns pārtop par interaktīvu gleznu, sēžammaisi un pašu spēkiem tika pagatavots galdiņš „Rubiku kubs”.

Jauniešu istabu turpmāk varēs arī izmantot mazuļi sestdienās, uzgaidot savus vecākus, kā arī citi bibliotēkas apmeklētāji. Tieši jauniešu istabā tiks izkārtotas grāmatas, kuras it kā neiederas Bērnu literatūras nodāļā un neatbilst pieaugušo krājuma fondam. Tāpat tiks piedāvāts jauniešu interesēm un vecumam atbilstošs spēļu klāsts, lai spēlējot jaunatne netraucētu bibliotēkas apmeklētājiem.

Pateicamies Krāslavas novada jauniešiem - Armandam Moisejam, Lindai Gribulei, Reinim Andžānam, Ievai Ivonnai Skerškānei, Janai Barganai, Maksimam Dobriņinam, Anastasijai Pitrānei, Agijai Bebrišai, Laurai Dzalbei, Evelīnai Saksonei, Samantai Krumpānei, Bernadettai un Terēzai Podjava, Aleksai Miglānei un Svetlanai Pitrānei par atbalstu radošas idejas realizācijā!

Žaneta Moiseja, projekta koordinatore
Jura Rogas fotoNav komentāru:

Ierakstīt komentāru