2019. gada 21. jūn.

Novada centrālajā bibliotēkā jauna izstāde

Avots:
http://www.kraslavasvestis.lv/zinas/article/3/novada-centralaja-biblioteka-jauna-izstade.html


Krāslavas novada Centrālajā bibliotēkā skatāmas Krāslavas mākslinieces Vijas Plotkas gleznas, pastelī zīmētas klusās dabas. Brūnos toņos zīmētie augļi un dārzeņi rada pilnbrieda vasaras skaistumu. Pelēkos toņos zīmētie trauki ļauj ielūkoties mūsu bērnības trauku skapītī. Mākslinieces pamatdarbs ir Krāslavas Varavīksnes vidusskolas vizuālās mākslas skolotāja, bet viņas aizraušanās kopš agras bērnības ir zīmēšana.
 
 Kopā ar Vijas Plotkas gleznām savu radošo veikumu izrāda keramiķu Valda un Olgas Pauliņu vadītā pulciņa  jaunie keramiķi – Inga Pudnika, Edīte Lukša un Marina Procevska. Kā atzīst pašas iesācējas, viņas ar atsaukušās Olgas Pauliņas aicinājumam, tumšajos rudens un ziemas vakaros padarboties ar mālu, iegūt jaunas prasmes. Apmācību process ir bijis sarežģīts, jo griezt virpu ir gana grūti, pirmie radītie darbiņi drupuši smalkās lauskās, apdedzināšanas procesā radītais ieguvis pavisam citu veidolu, nekā bijis iedomāts. Bet izstādē piedāvātas rotas, aksesuāri un lielāki darbi – māla trauki, svečturi ir  radīti ar lielu mīlestību.

Paldies jaunajām māksliniecēm par uzdrošināšanos un pašizpausmi! Paldies skolotājai Olgai Pauliņai par iedvesmu un padomiem! Arī pašas Olgas darbi ir apskatāmi izstādē.
 
Gribat redzēt, kā gleznas saplūst ar kopā māla veidojumiem? Nāciet uz bibliotēkas lasītavu! Izstāde skatāma līdz jūlija beigām.
 
 Valentīna Magidas,
novada centrālās bibliotkas direktore











 

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru