2019. gada 15. okt.

Eiropas Valodu saimē

Avots:
http://ezerzeme.lv/lv/zinas/izglitiba/19409/eiropas-valodu-saime
26. septembrī Eiropas Savienības (ES)dalībvalstis atzīmē Eiropas Valodu dienu pēc Eiropas Padomes (Strasbūrā) iniciatīvas kopš 2001. gada.


Eiropā ir liela valodu daudzveidība: lieto vairāk nekā 200 valodu, ir 24 oficiālās ES valodas, aptuveni 60 reģionālās un mazākumtautību valodas, un vēl daudzas citas, kurās runā atbraucēji no citām pasaules malām.

Valodu diena palīdz padziļināt izpratni par daudzvalodību Eiropā, rada interesi un rosina apgūt valodas skolā un ārpus tās. Eiropas Valodu nedēļas ietvaros Krāslavas Varavīksnes vidusskolas 5.b klases skolēni ar angļu valodas skolotāju apmeklēja Krāslavas novada centrālo bibliotēku un piedalījās pasākumā, veltītā Eiropas valodu dienai Es Valodu saimē’’. Viktorija Urbanoviča iepazīstināja skolēnus ar Eiropas valodu dienas nozīmi un Eiropas valodu saimēm. Bērni spēlēja dažādas spēles, un klausījās jauku  dziesmu dažādās valodās, noskatījās video filmu,,Babilonas tornis’’, atbildēja uz jautājumiem , par ko saņēma saldas šokolādes balvas. Bibliotekāre aicināja arī apskatīt izstādi veltītu Eiropas Valodu dienai.

Jauniem  lasītājiem tiek piedāvātas 2 jaunas grāmatas angļu valodā (Pauli, Gunters The Strongest Tree , Pauli, Gunters The Desert Witch) un kartīšu vārdnīca, kas mudina padziļināt  zināšanas angļu valodā. (LATVIAN and ENGLISH WORDS dictionary of cards. (Robins kārtīšu vārdnīca latviešu un angļu).

Pasākums skolēniem patika. Bērni saprata arī to, ka ir labi jāmācās latviešu valoda. Visus uzrunāja Jāņa Klīdzēja vārdi :


Valoda ir tauta.
Valoda ir dzeja.
Valoda ir vēsture.
Valoda ir zinātne.
Valoda ir cilvēks.

Pasākuma beigās visi pateicās bibliotekārei Viktorijai par interesanti organizētu pasākumu un lietderīgi pavadītu laiku Krāslavas novada centrālajā bibliotēkā.

Jeļena Kļimova,  Krāslavas varavīksnes vidusskolas skolotāja un 5.b klases skolēni

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru