2023. gada 23. marts

Ceļojums kā emocija

 Avots:

http://www.kraslavasvestis.lv/zinas/article/3/celojums-ka-emocija.htmlKrāslavas novada Centrālajā bibliotēkā notika trešā tikšanās ar ceļojumu cienītājiem. Šoreiz jaunā pasākumu ciklā „Pasaule ceļotāja acīm” Zane Ločmele dalījās savos fantastiskajos ceļojumu iespaidos.

Zanes ceļojumu karte izskatās ļoti iespaidīgi: 46 valstis, 270 pilsētas, 78 vietas. Viņu noteikti var saukt par pieredzējušu ceļotāju. Zane ceļošanu salīdzina ar sava veida atkarību, bet tā, šķiet, ir viena no retajām atkarībām, kura nāk cilvēkam par labu.

Lūk, īss ieskats Zanes stāstījumā, kas mums, klausītājiem, izvērtās par virtuālo ceļojumu. Pirmais pieturas punkts - Singapūra. Apskatījām vistīrākās pilsētas ielas, uzzinājām daudz interesantu faktu par Singapūras disciplīnu, apbrīnojām Singapūras vērienīgos projektus.

Virtuālo ceļojumu turpinājām Malaizijā. Apskatījām Kualalumpuru, kas ir Malaizijas galvaspilsēta, lielākā pilsēta valstī un viena no trim tās federālajām zemēm. Zane dalījās iespaidos par vietējo kolorītu, celtnēm, ielām un sabiedrību. Apskatījām arī vietējos ēdienus. Zane atdzīst, ka ceļojumos patīk nogaršot vietējos ēdienus, tāpēc arī mums bija iespēja, vārda tiešajā nozīmē, izgaršot eksotiskos Zanes ceļojumu našķus. Degustācijai tika piedāvātas tējas tieši no Malaizijas dabas parka. Visdrosmīgākie varēja nodegustēt piparu konfektes un kaltētu haizivs gaļu.

Apbrīnojām vislielāko parazītaugu – raflēziju. Izurbāmies caur Malaizijas džungļiem, iepazināmies ar vietējām, vēsturiskām ciltīm.

Virtuāli devāmies uz Meksiku. Ielūkojāmies Meksikas cenotēs. Cenotes ir applūduši zemes dobumi, applūdušas alas. Neiztika arī bez Karību salas burvības un meksikāņu dejām.

Noslēdzām mūsu virtuālo ceļojumu ar maiju piramīdām un ne mazāk vērienīgo Petras pazudušo pilsētu un kalnu ieleju Jordānijā.

Ar lielu prieku klausījāmies Zanes dzīvajā stāstījumā, un sevišķi iepatikās viņas ieteikums noslēgumā: „Ceļojiet, jo tā tiešām ir fantastiska pieredze!”

Cikla „Pasaule ceļotāja acīm” nākamais pasākums notiks aprīlī, sekojiet informācijai!

Margarita Žavnerčika, bibliotekāre
Autores foto


Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru