2023. gada 8. maijs

Digitālā nedēļa 2023 ir noslēgusies

 Avots:

http://www.kraslavasvestis.lv/zinas/article/3/digitala-nedela-2023-ir-noslegusies.html
Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija (LIKTA) sadarbībā ar Latvijas Digitālo prasmju partnerības partneriem 2023. gadā no 24. līdz 28. aprīlim organizēja Eiropas Digitālo nedēļu Latvijā.

Digitālā nedēļa Latvijā tika organizēta Eiropas Savienības prasmju gada (#EuropeanYearOfSkills) un „ALL Digital Weeks 2023” (#ADWeeks2023) ietvaros un šogad Latvijā notika jau 14. reizi!

Digitālā nedēļa 2023 tiek organizēta kopā ar sadarbības partneriem un reģionālajiem koordinatoriem visā Latvijā. Krāslavas novada centrālā bibliotēka arī iesaistījās Digitālās nedēļas 2023 aktivitātēs.

24. aprīlī „Digitālā nedēļa 2023” Krāslavas novada Centrālajā bibliotēkā tika atklāta ar tiešsaistes spēli - viktorīnu „Profesija – bibliotekārs”.

Tiešsaistes spēles autore - Krāslavas novada centrālās bibliotēkas bibliotekāre Anna Bartuša. Kādas ir Tavas zināšanas un priekšstats par bibliotekāra profesiju? Vai vēlētos pārbaudīt? Spēle sastāv no 18 apgalvojumiem par bibliotekāra profesiju. Tava turpmākā rīcība - izlasīt apgalvojumu un izdarīt izvēli, piekrist tam vai nepiekrist, atbildot ar „jā” vai „nē”.

Tā kā viktorīna ir pieejama tiešsaistē, tad spēlēt to var jebkurā diennakts laikā. Spēle paredzēta visu profesiju pārstāvjiem, arī bibliotekāriem.

Tiešsaistes spēles saite šeit.

Piedalies pats un aicini citus!

26. aprīlī Krāslavas novada Centrālajā bibliotēkā sadarbībā ar „Swedbank” notika klātienes seminārs „Pensiju sistēmu un uzkrājumu veidošanas pamatprincipi”.

„Swedbank” ir lielākais pensijas risinājumu nodrošinātājs Latvijā, jo savus uzkrājumus viņiem ir uzticējuši jau vairāk nekā 500 000 klientu.

Semināra dalībnieki ieguva visaptverošu informāciju par sabiedrībā aktuālām finanšu tēmām: par Latvijas pensiju sistēmu, pensijas uzkrājumiem un pensiju līmeņu plāniem.

Swedbank eksperte, Evita Davidovska - vadošā klientu konsultante, atbildēja uz visiem dalībnieku interesējošajiem jautājumiem.

 • Ko darīt šodien, lai vecumdienās nepaliktu pie sasistas siles?
 • Kā krāt nemanot?
 • Kā izvēlēties pensiju 2. līmeņa plānu? Kā izvēlēties sev piemērotāko pensiju 3. līmeņa plānu?
 • Kur paliek mana nauda 2. pensiju līmenī?
 • Kā noskaidrot pensiju 2. līmeņa uzkrājumu? Kā vērtēt pensiju plānu ienesīgumu?
 • Kādas ir pensiju 2. līmeņa mantošanas iespējas?


Eksperte aicināja izvēlēties savam vecumam piemērotāko plānu, lai uzkrātu vairāk.

27. aprīlī Krāslavas novada Centrālā bibliotēka sadarbībā ar Senioru skolu organizēja klātienes informatīvu semināru „Es ar peli internetā jūtos droši”.

Semināra lektore - Krāslavas novada Centrālās bibliotēkas Lasītavas nodaļas vadītāja Margarita Žavnerčika kopā ar Senioru skolas dalībniekiem apskatīja, kā atšķirt viltus ziņas un kā uzturēt drošību internetā. Izskatīja arī kritiskās domāšanas metodes pielietojumu, sērfojot internetā un lasot medijus.

Būsim medijpratīgi, viedi un droši!

Sadarbībā ar Krāslavas ģimnāziju bibliotēkā notika klātienes viktorīna skolēniem „Izzini Krāslavu digitāli!”. 26. aprīlī piedalījās 6. b klase, 28. aprīlī - 6. a klase ar Krāslavas ģimnāzijas datorikas skolotāju Daigu Kušniri.

Pasākuma lektores - Krāslavas novada Centrālās bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļas vadītāja Viktorija Urbanoviča un bibliotekāre Anna Bartuša. Abi pasākumi noritēja jaukā atmosfērā.

Digitālās nedēļas 2023 laikā Krāslavas novada Centrālās bibliotēkas bibliotekāri sniedza konsultācijas novada iedzīvotājiem par e-pakalpojumiem un e-risinājumiem:

 • uzturēšanas atļaujas sagatavošana;
 • valsts Ieņēmumu dienesta gada ienākumu deklarācijas sagatavošana un iesniegšana;
 • e-pakalpojumi (Latvija.lv);
 • eParaksta izveidošana un lietošana;
 • e-adreses izveidošana;
 • informācijas meklēšana datu bāzēs letonika.lv un news.lv;
 • 3td.lv e-Grāmatu bibliotēkas lietošana u.c.


Digitālā nedēļa ir noslēgusies! 

Informācijai:

Šogad Digitālās nedēļas pasākumu organizēšanā iesaistījās vairāk nekā 200 partneri – IKT nozares uzņēmumi, valsts iestādes, pašvaldības, bibliotēkas un nevalstiskās organizācijas. Tās galvenie partneri kopā ar LIKTA bija Izglītības un zinātnes ministrija, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija, Kultūras informācijas sistēmu centrs, „Tet” un Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs. Visā Latvijā notika ap 450 dažādi informatīvi un izglītojošus pasākumi, vebināri un meistarklases.

Aicinām regulāri sekot jaunumiem tīmekļvietnē https://eprasmes.lv, jo šeit ir daudz jaunas un noderīgas informācijas – mācību iespējas, jaunie resursi, informācija par Latvijas un Eiropas digitālo prasmju pasākumiem.

#eprasmes23 #ADWeeks2023 #EuropeanYearOfSkills #Krāslavasnovadacentrālābibliotēka #KrāslavasNCB #KNCB

Ilona Cabule,
Krāslavas novada Centrālās bibliotēkas
sistēmas administratoreNav komentāru:

Ierakstīt komentāru