2017. gada 8. febr.

Ieklausieties skaņās!


Publicēts:
http://www.kraslavasvestis.lv/zinas/article/3/ieklausieties-skanas-video.htmlKrāslavas novada Centrālas bibliotēkas lasītavā koncertēja pazīstams dziedātājs, mūsu novadnieks Viktors Bernāns, kurš atbalstīja Senioru skolas ieceri un aukstajā ziemā sasildīja ar savām dziesmām visus interesentus, dāvinot neaizmirstamas emocijas.

Viktoru sagaidīja ar aplausiem, un koncerta laikā aplausi viņam skanēja ne reizi vien. Pasākumu apmeklēja arī Viktora draugs Raimonds Vindulis no Jēkabpils, ar kuru kopā ieradās vēl daži cilvēki.

Zālē atradās arī Viktora mamma, kura šad tad dēlam jautā, kālab viņš dzied dziesmas svešvalodās, kas viņai nav saprotamas? Pieļaujot, ka šis jautājums varētu interesēt arī citus klausītājus, viņiem Viktors ieteica pievērst uzmanību harmonijai dziesmā, ieklausīties, kā saskan balss ar mūziku utt. Viņš arī uzsvēra, ka dziesmas svešvalodās izvēlas tikai no tām, kuras iegūlušas dvēselē. „Ieklausieties skaņās!” aicināja muzikants.

Šis koncerts savā ziņā bija eksperiments. Viktors sacīja: „Mēs kopā radām ko tādu, kas agrāk nebija!” Mūziķis eksperimentēja ar skaņu, taču pastāvīgi jautāja, vai publika visu var labi saklausīt? Repertuārā tika iekļautas arī dziesmas, kuras agrāk nebija skanējušas un tika gatavotas speciāli šim pasākumam, tāpēc pietrūcis laika tās noslīpēt pilnībā. 

Viena dziesma nomainīja citu, un publika pat nemanīja, ka koncerts tuvojas noslēgumam. Taču klātesošie palūdza Viktoru izpildīt vēl vienu dziesmu, tad vēl un vēl, līdz beidzot Senioru skolas studenti sacīja lielu paldies par uzdāvinātajām  pozitīvajām emocijām un radīto pavasarīgo noskaņojumu.

Juris Roga 

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru