2017. gada 6. marts

Imigrācija, bēgļi un nacionālā identitāte


Avots:
http://www.kraslavasvestis.lv/zinas/article/3/imigracija-begli-un-nacionala-identitate.html


Krāslavas novada Centrālajā bibliotēka viesojās TV un Latvijas radio žurnālists Ansis Bogustovs. Uzstāšanās tēma bija „Par migrāciju, emigrāciju ES valstīs un mediju ietekmi uz šiem procesiem”. Tikšanās mērķis – noteikt, vai mediji palīdz izprast migrācijas iemeslus un veidot attieksmi pret dažādām sabiedrības grupām, to kultūru, valodu. Pēc žurnālista teiktā, pastāv vairāki migrācijas cēloņi.

Pašreizējās imigrācijas plūsmas pamatā ir karadarbības sekas Tuvajos Austrumos un ekonomiskie apsvērumi, augstākas darba algas un dzīves līmeņa meklējumi salīdzinājumā ar izcelsmes valsti. Ansis Bogustovs nupat atgriezās no komandējuma Irākā, pabija bēgļu nometnēs, netālu no karadarbības zonas Mosulā, dalījās savos iespaidos par redzēto un uzsvēra, ka gan sīrieši, gan irākieši alkst pēc miera savās valstīs un gaida to brīdi, kad varēs atgriezties savā dzimtenē un atjaunot sagrautās mājas.
 
 Diskusija izvērtās arī par atsevišķu ES valstu politiku, kuras rezultātā šo valstu galvaspilsētas pārpludinātas ar ekonomiskajiem bēgļiem un kādas sekas tas rada valsts ekonomikai un izaugsmei. Vai liberālas politikas rezultātā šāds scenārijs nav gaidāms Latvijā? Vai nav apdraudēta mūsu valsts nacionālā identitāte?
 
Semināra dalībnieki žurnālista Anša Bogustova vadībā mēģināja noskaidrot, vai arī Krāslavā varētu sagaidīt imigrantu pieplūdumu no trešajām valstīm.

Klausītāji izteica pateicību žurnālistam un ES lietu ekspertam Ansim Bogustovam par radošu pieeju semināra tēmas iztirzājumam un stāstījumu par lietām, kas satrauc ikvienu Latvijas iedzīvotāju.
 
 Valentīna Magidas, Krāslavas novada Centrālā bibliotēkaNav komentāru:

Ierakstīt komentāru