2018. gada 5. okt.

Savu zemi, savu pilsētu, savu Latviju mīlot!


Publicēts:
http://www.kraslavasvestis.lv/zinas/article/3/savu-zemi-savu-pilsetu-savu-latviju-milot.html


Krāslavas novada Centrālajā bibliotēkā atklāta gleznu izstāde „Dabas izjūtas”, kurā apskatāmas krāslavieša Feliciana Lukaševiča gleznotās ainavas un klusā daba. Mākslinieks savu izstādi velta Latvijas simtgadei, starp gleznām ir arī kāds viņa radīts plakāts ar nepārprotamu vēstījumu „Tev 100”.

Mākslinieku izstādes atklāšanas pasākuma apmeklētājiem pieteica bibliotēkas vadītāja Valentīna Magidas, kura atgādināja, ka Felicians ilgus gadus strādājis Krāslavas rajona Patērētāju biedrībā par mākslinieku noformētāju, kā arī informēja, ka dzīvē aktīvajam vīrietim ir vairāki hobiji, tostarp dzejas rakstīšana un muzicēšana.

Vārds uzreiz tika dots pašam māksliniekam, kurš īsi pastāstīja par dažām spilgtākām izstādes gleznām un kā tās tapa. Piemēram, glezna ar nosaukumu „Vakara noskaņa pie Daugavas” tapusi pēc agrākajos gados izdarītas fotogrāfijas. Mākslinieks šajā gleznā gribējis parādīt, ka viņš no sirds mīlu savu zemi, savu valsti, savu pilsētu Daugavas lokos un viņam patīk dzīvot Krāslavā. Pēc šī stāstījuma Felicians ņēma rokās akordeonu un izpildīja savas autordziesmas, kas veltītas Latvijas 100 gadu jubilejai, kuras kulminācija būs 18. novembrī. Viņš novēlēja katram baudīt šo svētku sajūtu un izjust lielu prieku par Latviju tās dzimšanas dienā.

„Radošs vai citādi aktīvs cilvēks pensijā nevar sēdēt mājās un neko nedarīt,” turpināja Felicians. „Arī man gribas darboties, kaut ko labu darīt Latvijai un Krāslavai un parādīt to citiem. Ja sanāk, un vēl cilvēki pasaka kādu labu vārdu, tas ļoti priecē un dod lielu gandarījumu. Šī ir mana pirmā izstāde bibliotēkas telpās, paldies, ka atļāva izstādīt darbus! Esmu aktīvs lasītājs, bibliotēkā atrodu un izlasu daudz labu grāmatu. Katra tāda grāmata manī rada sajūsmu un uzreiz gribas dzejot, dziedāt, gleznot. Aicinu visus lasīt grāmatas!”

Juris Roga,
autora foto
 

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru