2018. gada 8. marts

Skaļā lasīšana pieņēmās spēkā

Avots:
http://www.kraslavasvestis.lv/zinas/article/3/skala-lasisana-pienemas-speka.html
7. martā Krāslavas novada Centrālajā bibliotēkā notika Nacionālās Skaļās lasīšanas reģionālās sacensības 2. solis.

Sacensība piedalījās 11 labākie lasītāji no Dagdas un Krāslavas novadu 7 skolām, kuri ir godam spēruši 1. soli, gūstot uzvaru skolas sacensībā. Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu literatūras centra aicinājumu piedalīties Skaļās lasīšanas sacensībā atbalstīja Dagdas un Krāslavas Varavīksnes vidusskolas, Krāslavas un Krāslavas grāfu Plāteru v. n. Poļu pamatskolas, kā arī Robežnieku, Izvaltas un Indras pamatskolu 5. un 6. klases audzēkņi.

Franču rakstnieks un filozofs Voltērs sacīja, ka, lasot autorus, kuri raksta labi, pierodam arī labi runāt. Augstu lasīšanas prasmi parādīja visi 11 sacensības dalībnieki, kuri meistariski nolasīja izvēlēto grāmatu fragmentus.
 
Žūrijas komisijā strādāja KNCB direktore Valentīna Maģidas, Krāslavas Vēstures un mākslas muzeja speciālists Eduards Danovskis un Krāslavas Bērnu un Jauniešu centra metodiķe Sanita Kumpiņa. Komisija vienbalsīgi vienojās par III vietas piešķiršanu Dagdas vidusskolas 5. klases skolniecei Evelīnai Rubcovai, II vietu ieguva Krāslavas pamatskolas 5. b klases skolēns Jānis Vorslovs, I vietu izcīnīja Krāslavas pamatskolas audzēknis Dairis Gasperovičs.
 
Par Nacionālās skaļās lasīšanas čempionu reģionālajā sacensībā kļuva Jurģis Jākobsons, Indras pamatskolas 6. klases skolēns, kurš pārstāvēs Krāslavas reģionu un turpinās sacensības Latvijas Nacionālajā bibliotēkā Valsts finālā maija beigās.
 
Visi novēlēja Jurģim veiksmīgi konkurēt valsts līmenī un kļūt par Valsts Lasīšanas Čempionu.

Viktorija Urbanoviča, sacensības reģionālā kuratoreJura Rogas foto

Fotogalerija

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru