2022. gada 29. dec.

Mans vaļasprieks - zīmēšana

 Avots:

http://www.kraslavasvestis.lv/zinas/article/3/mans-valasprieks-zimesana.html


Zīmēšana ir mākslas pamats, uz kura var būvēt vispārdrošākās iztēles pilis. Zīmējot tiek nodibināta saikne starp redzi, kas uztver pasauli, prātu, kas izvērtē domu izpausmi un roku, ar kuru tiek radīts attēls.

Zīmēšana visvairāk aizrauj bērnus. Bērni savos zīmējumos parāda lietas no sava skatupunkta, atklāj savu radošumu un fantāziju. Fantāzijas pasaule bērniem ir bagāta, un svarīgi ir ļaut bērnam sev noticēt.

Krāslavas ģimnāzijas 4.b klases skolnieces Anita Uva Friliņa un Emeli Vainovska ir kaislīgas zīmētājas. Savā brīvajā laikā meitenes daudz zīmē. Zīmēt viņām ļoti patīk un ar to viņas nodarbojas jau no mazām dienām. Emeli bieži iedvesmu saviem zīmējumiem smeļas, klausoties mūziku, savukārt Arnitai iedvesma un idejas atnāk pašas par sevi. Tā kā meitenēm ir sakrājušies daudz interesanti un radoši zīmējumi, radās doma izveidot zīmējumu izstādi ārpus skolas telpām.

Sadarbībā ar Krāslavas novada Centrālās bibliotēkas (KNCB) metodiķi Žanetu Moiseju un, atsaucoties viņas piedāvājumam, bibliotēkas bērnu nodaļas telpās ir izveidotas Arnitas un Emeli zīmējumu izstāde „Mans vaļasprieks – zīmēšana”. Izstādes atklāšanas dienā Arnita un Emeli iepazīstināja klasesbiedrus ar saviem darbiem. Bērni dalījās savos iespaidos, izteica meitenēm labus vārdus un uzdeva interesējošos jautājumus. KNCB darbinieki bija sarūpējuši Emeli un Arnitai pārsteiguma dāvaniņas un, lai ieinteresētu bērnus lasīt, iepazīstināja visus ar jaunāko literatūru un bērnu vecumam atbilstošām grāmatām.

Ir patiess prieks par Arnitas un Emeli aizraušanos, pacietību un neatlaidību, zīmējot savus darbus. Lai arī turpmāk nepietrūkst iedvesmas un jaunu ideju!

Izstāde būs apskatāma līdz janvāra beigām.

Rasma Krumpāne,
Krāslavas ģimnāzijas 4.b klases audzinātāja
Autores foto


Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru